Magazin

Atiye Deniz Fotoğrafları

Tarafından 21 Nisan 2013 tarihinde, Magazin kategorisinde yayınlanmıştır.

Atiye Deniz Fotoğrafları

Atiye Deniz Biyografisi

Türk ve Avrupa kültürü ile yoğrulan kimliği ve yeteneğiyle Atiye Deniz dünya medeniyetlerinin buluştuğu ülke olan Türkiye topraklarına ayakbastı. Çok kısa bir zamanda çalışmalarıyla sesini tüm dünyaya duyurdu.
Bu iki kültürün birleşimi, üstün yeteneği ve Türk kalbinin duygusal güzelliğiyle, Türk Orient müziğinin notalarını yeni bir tarz olarak Rnb ve Soul müziğinin notalarına birleştirerek farklı bir müziği ortaya çıkardı. Böylece olağanüstü farklı bir kolaj müziğe imza attı.
Henüz 18 yaşında olmasına rağmen gösterdiği bu performansın nedeni bebekliğinden itibaren yaşadığı müzik dolu dünyasıdır.
Annesi Hollandalı, babası Türk olan Atiye Deniz 22 Kasım 1988 yılında Almanya’nın Bremen şehrinde doğdu. İlkokul öğreniminin ilk yarısını Bremen’de ikinci yarısını İzmir’de okudu. Daha sonra birer yıl A.B.D ve Hollanda’da okuyan Atiye Deniz Fransa’da da kısa bir süre eğitim aldıktan sonra Bremen’de liseyi tamamladı.
Aileden gelen müzik kültürü ve babasının çaldığı darbuka tınıları, sahip olduğu muhteşem müzik ritminin yakalanmasını sağlamıştır. 6 yaşında piyano derslerine başlayan Atiye Deniz, on yaşında ünlü Bulgar piyanisti ile müzik çalışmalarınısürdürmüştür. Aldığı müzik dersleri ile kendi müziğini, bestesini ve sözlerinin çoğu kısmını tek başına yazan Atiye Deniz ’’Don’t Think’’ adlı parçası ile kısa bir süre içinde Youtube sitesinde 2 milyonu aşkın kişi tarafından izlenmesine ve tüm dünyada tanınmasına yol açmıştır.

3 yaşından itibaren aldığı dans dersleri ile vücut dilini geliştiren Atiye Deniz, olağanüstü dansı ve egzotik sesiyle birçok insanı büyülemektedir. Hayat felsefesi olarak hayvanlara ve çevreye çok büyük bir önem veren Atiye Deniz, değişik ülkelerde yaşamanın getirdiği farklı kültürlerin zenginliği ile 5 dili rahatlıkla konuşabilmektedir.

 

 

 

 

 

     DAHA FAZLASI İÇİN 

Yazar Hakkında

ketcapmayonez -

Yorumlar

  • kayan yazı - 24 Nisan 2013 - 23:08 - Cevapla

    çok hoş bir kadın sesi gibi kendiside çok güzel :)

Çok Okunanlar
Son Eklenenenler
Sponsorlar
Tavsiye Linkler
Flash Tv İzle


Güncel Blog Moda Rehberi